ZUZANA MAXA


* 23. února 1983, Sušice

Zuzana Maxa (Říhová) se narodila v Sušici na Šumavě, už od pěti let navštěvovala tamní ZUŠ, kde se věnovala zpěvu, hře na klavír a tanci. Od roku 2000 studuje na Pražské konzervatoři hudebně -dramatický obor u profesorů herectví: J. Novotný, H. Maciuchová, I. Řezáč, G. Vránová, prof. zpěvu A. Rychetská, N. Wepperová. 

Byla členkou Suš. dětského sboru a poté sboru Nimbostratus. Krátce spolupracovala s hudební skupinou J.A.R. a dalšími. Do roku 2000 zpívala v plzeňské nahrávací společnosti Bohemia Records jako back-vocalistka. Byla zpěvačkou skupiny "Double-Deckers" (2001-3, acid-jazz), projektu "Palm Beat" pod pseudonymem Shado (2002-3, chill-out, lounge, elektronika). Pod jménem Shado také vystupovala s Dj'Tvyksem (2002-3, house, break-beat..). Účinkuje v hudebním představení Výprodej v DiKu (Div. konzervatoře). Hostovala v Divadle J. K. Tyla v Plzni ve hře "Funny Girl" (1999-2000). Hraje v komedii G. Feydeaua "Ťululum" div. DiK (role Armandina). Natočila celovečerní film The Fine Art Of Love: Mine Ha-Ha v režii Johna Irvina (2004 Angl./Italie, role Lora). Dále účinkuje v televizních reklamách. 

Hry

Jako když tiskne, Pension Rosamunda, Život je náhoda v obnošený vestě, Lysistrata, Sekta, Šlitr s námi (a zlý pryč), Kytice, Zlomené srdce lady Pamely, Skleněné prkno, Osvobozené divadlo Semafor, Rytíři z Blaníku a krasavice Lída, Slečinky a lupiči, MeToo


www.zuzanamaxa.com