VANDA HAUSEROVÁ

Vložte svůj text...

* 1978, Zlín

Herečka a zpěvačka Vanda Hauserová se narodila ve Zlíně. V roce 2004 absolvovala v oboru popzpěv Konzervatoř Jaroslava Ježka ve třídě prof. Jany Brýdové .
Vedle Semaforu zpívá v hudební skupině Cartonnage (elektro, trip-hop, www.cartonnage.cz), se kterou vydala minulý rok debutové album CD 1. Zpívá v hudebně - stepové show WINGS, spolupracuje s vynikajícím pražským ženským komorním sborem Collegium Cantantium, kde se jako sólistka podílí na projektu Adiemus - Songs of Sanctuary (Carl Jenkins). Již při studiu na konzervatoři účinkovala v rockové opeře Juno a Avos (Divadlo u Hasičů), poté hostovala v divadle J. K. Tyla v Plzni - Šumař na střeše (Chava), Zahrála si také ve filmu Jiřího Suchého Zajatec lesa. Hostuje v divadle Skelet Pavla Trávníčka - Zasněžená romance (Karin Bensonová), Pan Hamilkar (Virgínie). V divadle Semafor začala vystupovat v roce 2002

Hry: Pokušení sv. Antonína, Život je náhoda v obnošený vestě, 80 svíček na ztraceným dortu, Je nám 45, ...nikoho nezabije, Jako když tiskne, Lysistrata, Sekta, Děti kapitána Granta, Šlitr s námi a zlý pryč, Já jsem otec Bemle (a já matka Žemle)

https://www.divadlokampa.cz/herec/vanda-hauserova