LUCIE ČERNÍKOVÁ


* 1981, Rakovník

Herečka a zpěvačka Lucie Černíková se narodila v Rakovníku v roce 1981. Studuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka obor zpěv u profesorky Walterové.  Její první rolí byla Kráska v muzikálu Kráska a zvíře. V Hudebním divadle Karlín debutovala jako Líza Trappová v muzikálu Za zvuků hudby. Posléze získala hlavní roli Marii v muzikálu West Side Story. Další významnou rolí je pro ni Cosette v muzikálu Les Misérables - Bídníci. Několik let koncertovala s Jakubem Smolíkem a jeho kapelou. V divadle Pavla Trávníčka Skelet hostuje v hudební komedii Zasněžená romance. Natočila televizní pohádky Peklem s čertem, Silák a strašidla a televizní film Společník. Je stálým hostem zábavného televizního pořadu Vladimíra Hrona Jsou hvězdy, které nehasnou, slyšet ji můžeme i na CD Vladimíra Hrona Dueta či na CD Jakuba Smolíka Dopisy lásky - Zlatá edice. Vyzkoušela si i práci v dabingu.

Externí členkou divadla Semafor je od r.2000. 

www.lucie-cernikova.cz


DIVADLO SEMAFOR

Současná představení:

Šest žen (Anna Boleynová)

Začalo to Vestpocketkou (Josefka)

Skleněné prkno (Agáta Decemberová)

Čochtanův divotvorný hrnec (Káča Maršálková)

Kytice (Panna, Dornička, Hanička)

Mam'zelle Nitouche (Corinna)

Prsten pana Nibelunga (Gudrun)


Představení po derniéře:

Pokušení svatého Antonína (Filoména, bajadéra)

To nám to pěkně začíná (Berounka)

80 svíček na ztraceným dortu (Babeta)

Nikoho nezabije (Euterpé)

Jako když tiskne (Eva)

Lysistrata (Myrrhine)

Šlitr s námi a zlý pryč (Panna, revuální girl)

Já jsem otec Bemle a já matka Žemle (veselá dívka, sekretářka)

Uteklo to jako H20 (Ofélie, Světlonoška)

Slečinky a lupiči (Anča Cihla, Kiki)

Opera Betlém (učitelka)

Nejveselejší tragedie v Česku (Babeta)

Rytíři z Blaníku a krasavice Lída (Lída)

Hodiny jdou pozpátku (Klára)

Zlomené srdce lady Pamely (Casablanca)


MUZIKÁLY

aktuálně:

IAGO (Desdemona) - Divadlo Hybernia

po derniéře:

Kráska a zvíře (Kráska) - Divadle Jiřího Grossmana

Za zvuků hudby (Líza Trappová) - Hudební divadlo Karlín

Les Misérables - Bídníci (Cosette)GOJA Music Hall

West Side Story (Maria) - Hudební divadlo Karlín

Zasněžená romance (Karin Bensonová) - Skelet Pavla Trávníčka

Sliby chyby (Fran Kubeliková) - Divadlo pod Palmovkou

Růže z Argentiny (Dolores del Monte) - Pražská komorní zpěvohra

Ať žije rokenrol! (Yveta) - Divadlo BroadwayKat Mydlář (Mandalénka) - Divadlo Broadway

Vánoční zázrak (Monika) - Divadlo Broadway

Kapka medu pro Verunku (Verunka) - Divadlo Hybernia


TELEVIZE A ROZHLAS

Největší popularitu jí zatím přinesl seriál "Ordinace v růžové zahradě", odkud ji diváci znají jakobarmanku Dorku. Dále si zahrála v seriálech "Poslední sezóna" (Eva), "Horákovi" (Naďa), "Proč bychom se netopili" (Mada), "Cukrárna" (Jitka), "Dobrá čtvrť" (sestřička), "Příkopy" (stopařka) "Přešlapy" (chůva) "Cesty domů" (Berenika) a "V.I.P. vraždy" (Dita) a Modrý kód (Koukalová). Objevila se též v televizním filmu "Společník" (recepční), televizním cyklu "Trapasy - Svatba u studánky"(Jitka) a ve dvou dílech cyklu "3+1 s Miroslavem Donutilem" - Rybáři (zákaznice) a - Dovolená (Kamila Rozkošná). Má ráda pohádky a v několika si též s chutí zahrála. Byly to "Peklem s čertem"(princezna Pralinka), "Sůva z nudlí" (princezna Žalmila), "Tajemná truhla" (Klárka), "Pohádkové počasí" (Léto), "Tři životy" (Zlatá princezna), "Silák a strašidla" (Anka) a "100+1 princezna" (princezna Aranka). Účinkovala v dětských pořadech "Kabaret z maringotky", "Silvestr z maringotky" , "Magazín Jů a Hele" "Muf je třída" a svůj hlas propůjčuje skřítčí holčičce Fanynce v pořadu pro nejmenší "Kouzelná školka" a nedávno se stala i moderátorkou tohoto oblíbeného pořadu. Byla stálým pěveckým hostem zábavných pořadů Vladimíra Hrona "Jsou hvězdy, které nehasnou" , "Hvězdy letí do století" a "Abeceda hvězd". Společně moderovali přímý přenos hudební show "Noc plná šlágrů". Zahrála si též v unikátním protidrogovém projektu "Revolution train" (Petra). Má zkušenosti i s dabingem, zejména zpívaným (většina animovaných filmů o Barbie) a s rozhlasem ("Na kometě", "Svatební medicína", "Čtvrtá sestra", Ottla, O babičce Pepičce).


ZPÍVÁNÍ

Začínala v dívčí vokální a taneční skupině Harém. Několik let koncertovala s Jakubem Smolíkem a jeho kapelou. Své swingové cítění s radostí uplatňuje při pravidelném vystupování s několika bigbandovými tělesy (Bohemia big band, Golden big band Praha, Polenský big band, Příbramský big band, Kolínský big band, Big band Neratovice, Lab band, Zatrestband, Czech big company). Podílela se jako zpěvačka a spoluautorka písní na irské taneční show Swan Legend. S Vladimírem Hronem absolvovala v roce 2016 Narozeninové turné a tour Vánoční hvězdy. Má též svůj samostatný program složený převážně z muzikálových a swingových melodií.

Slyšet ji můžete na CD Vladimíra Hrona "Dueta" a "Vánoční hvězdy", Jakuba Smolíka "Dopisy lásky - Zlatá edice" , Zatrestbandu "Secret love", Jiřího Krampola a hostů "Romantické déja - vu z kavárny Slavia" , "Lés Misérables - Bídníci", "Kat Mydlář" a "Kapka medu pro Verunku" a "George Dry - Jiří Suchý skladatel".